Szkolenia

Urząd pracy zapłaci za twoje szkolenie z marketingu internetowego

Jesteś osobą bezrobotną i chcesz  zdobyć wiedzę z zakresu SEO/SEM, Google AdWords, Analytics, Content Marketingu, Social Media i Buzz Marketingu? Jeśli tak, urząd pracy może zapłacić za twoje szkolenie.

Dla kogo?

Osoba bezrobotna może w urzędzie pracy, w którym jest zarejestrowana, złożyć wniosek o sfinansowanie szkolenia wybranego z oferty rynkowej. Urząd pracy pokryje koszt szkolenia w całości, jeśli jego wysokość nie przekracza 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia. W przypadku gdy koszt jest wyższy, osoba bezrobotna pokrywa różnicę z własnych środków, ale ten problem cię nie dotyczy, jeśli wybierzesz nasze szkolenie.
 

Jak się starać?

Wystarczy pojawić się w urzędzie pracy, w którym jesteś zarejestrowany jako osoba bezrobotna, i zasygnalizować zainteresowanie skierowaniem na szkolenie. Dostaniesz do uzupełnienia wniosek, w którym będziesz musiał między innymi uzasadnić celowość szkolenia. Jeśli tylko urząd będzie miał środki przeznaczone na ten cel, powinien pozytywnie przychylić się do twojego wniosku.
 

Dlaczego szkolenia SEO/SEM pomogą ci znaleźć pracę?

Po zakończeniu szkolenia zdobędziesz wiedzę, która umożliwi ci staranie się o pracę w  firmach zajmujących się szeroko pojętym marketingiem internetowym – od pozycjonowania, poprzez analitykę i reklamy, aż po obsługę  profili w mediach społecznościowych.
 

Jak wyglądają szkolenia i czego się dowiesz?

Szkolenie trwa cztery dni, a każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu związanemu z marketingiem internetowym – to w sumie 32 godziny szkoleniowe podzielone na cztery bloki tematyczne.
Ramowy plan szkolenia:

 1. Dzień pierwszy: Optymalizacja i usability stron
  • Dowiesz się, jakie czynniki on-site wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania, jak przeprowadzić audyt strony i jak połączyć potrzeby użytkowników z potrzebami robotów wyszukiwarek.
 2. Dzień drugi: Pozycjonowanie stron – White Hat i Black Hat SEO
  • Dowiesz się, jakie czynniki off-site wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania i jak wykorzystywać w pozycjonowaniu metody zgodne z wytycznymi Google; poznasz także metody wykorzystujące luki w algorytmie Google i dowiesz się, jak bronić się przed depozycjonowaniem.
 3. Dzień trzeci: Google AdWords i Google Analytics
  • Dowiesz się, jak wygląda struktura konta Google AdWords, jak tworzyć kampanie i strategie reklamowe oraz jak mierzyć skuteczność swoich działań; nauczysz się także wykorzystywać Google Analytics i jego możliwości analityczne w praktyce.
 4. Dzień czwarty: Content Marketing, Social Media i Buzz Marketing
  • Dowiesz się, co Content Marketing, Social Media i Buzz Marketing mają wspólnego z pozycjonowaniem i jak je wykorzystać do zwiększenia ruchu na stronie internetowej; nauczysz się obsługiwać reklamy na Facebooku, prowadzić profile w różnych mediach społecznościowych i mierzyć skuteczność swoich działań w Social Media; dowiesz się także, kiedy, co i gdzie publikować oraz jakich błędów unikać.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy firmą szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Prowadzimy cykliczne szkolenia z marketingu internetowego i pozycjonowania w ramach XannSEM. Nasze dane, które będą ci potrzebne przy składaniu wniosku, znajdziesz tutaj: RIS – Xann Internet Solutions.

Previous post

Różnice pomiędzy SWL stałym a rotacyjnym

Next post

Case: content w służbie SEO

Tomasz Wieliczko

Tomasz Wieliczko

9 komentarzy

 1. 21 października 2015 at 12:12 — Odpowiedz

  Czy ktoś otrzymał takie dofinansowanie i może to potwierdzić? Jeśli tak to czy w urzędzie sprawiają problemy jeśli wykształcenie/profil potencjalnej osoby nie jest związany z e-marketingiem?

  • 28 października 2015 at 16:04 — Odpowiedz

   Ja mogę potwierdzić, że takie dofinansowanie jest realne. Ja osobiście się o nie nie starałem, ale znajomy owszem i otrzymał dofinansowanie. Jeśli chodzi o jakieś problemy w urzędzie to nie wspominał by ktoś mu utrudniał działanie.

 2. 22 października 2015 at 09:40 — Odpowiedz

  Niestety urząd pracy zazwyczaj nie posiada środków, żeby sfinansować takie szkolenie. Dodatkowo musisz znaleźć / udowodnić że na stanowisko o które się ubiegasz są potrzebne elementy przeprowadzane na szkoleniach. W urzędach brylują szkolenia związane z kosmetologią, księgowe, budowlane i tym podobne.

 3. Adam
  23 października 2015 at 10:34 — Odpowiedz

  Nie wiem, jak to wygląda w innych miastach ale w Katowicach PUP organizuje szkolenia indywidualne dla osób, które zostaną po tym szkoleniu przyjęte przez pracodawcę. Więc marketing sieciowy odpada no chyba że zrobisz je sobie prywatnie albo zatrudnisz się w takiej firmie, gdzie od podstaw wszystkiego nauczą. Ja pracuję dla jednej z takich firm i jestem zadowolony. Przez PUP najlepiej szukać takich szkoleń, jakie wymienił mój przedmówca, czyli kosmetologia, księgowość albo technik handlowiec, jeżeli już mówimy o marketingu.

  • 23 października 2015 at 11:29 — Odpowiedz

   My akurat realizujemy szkolenia wg opisanego artykułu już od paru miesięcy i nie mamy z tym problemów wiec jeżeli ktoś potrzebuje pomocy to zapraszamy na PW

  • Tomek
   28 października 2015 at 16:08 — Odpowiedz

   Adam to o czym piszesz jest zwykłym dofinansowaniem dla osób indywidualnych, dla bezrobotnych szukających zatrudnienia. I owszem wtedy można otrzymać całkiem fajne dofinansowanie na szkolenia pod warunkiem, że jakiś pracodawca zagwarantuje Ci zatrudnienie na min. 3 miesiące

 4. […] O finansowaniu  dla  bezrobotnych  pisaliśmy wcześniej  w artykule: Urząd pracy zapłaci za twoje szkolenie z marketingu internetowego […]

 5. RafaelMek
  20 sierpnia 2016 at 07:27 — Odpowiedz

  Szkolenie prowadzone jest przez Lidera Klubu Pracy i sklada sie z co najmniej 8 os b i nie wiecej niz 16 os b.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *