Newsy

Nadchodzi ulepszony algorytm Google

Stało się! Najważniejsze postacie ze świata Black Hat SEO i większa część zarządu giganta z Redmond zawarli porozumienie, na mocy którego utworzona zostanie nowa, ulepszony algorytm wyszukiwarki.

Koniec z oszukiwaniem wyszukiwarki

X-Google – bo tak ma się nazywać wspólny projekt rosyjskiej firmy informatycznej BotmasterLabs i ponadnarodowej korporacji Google – zostanie uruchomiony już w połowie czerwca. Później dotychczasowy algorytm w Google będą stopniowo wygaszany, by finalnie we wrześniu zniknąć z internetu. Moduł wyszukujący zostanie skasowany jako pierwszy ze względu na generowane przez niego ogromne obciążenie dla serwerów Google.
Mamy dość walki z manipulacjami – mówi kierownik Google Search Quality Team. – Próbowaliśmy wszystkiego, ale zawsze ktoś znajdował dziurę w systemie. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z radzieckimi uczonymi rosyjskimi ekspertami. X-Google wniesie na rynek zupełnie nową jakość, a ranking wyników zostanie oparty na zupełnie obiektywnych czynnikach.

Social Media 2.0?

Ranking wyników w X-Google ma być układany na podstawie zaangażowania żywych internautów. Wśród sygnałów rankingowych można wymienić m.in. liczbę dyskusji, jaką na temat danej strony prowadzą użytkownicy for internetowych i profili społecznościowych. Ważne będzie również to jak szybko roś nie liczba osób wzajemnie sobie polecających daną witrynę.
– Automatyczne mechanizmy można łatwo oszukać. Spontaniczne reakcje dyskutantów na forach są o wiele bardziej wiarygodne – przekonuje szef BotmasterLabs. – Nie można też bagatelizować sympatii, jaką niektóre serwisy budzą wśród użytkowników. Niektórzy z nich są tak zafascynowani swoimi ulubionymi portalami, że sami z siebie umieszczają odnośniki do nich na swoich profilach. Dzięki uwzględnieniu opinii milionów realnych użytkowników X-Google będzie wyszukiwarką społecznościową!
Zmiany dobrze przyjmują branżowi eksperci, w tym również polskie środowisko e-marketingowe.
Skończy się czas firemek, które zyskiwały popularność dzięki sztucznemu pozyskiwaniu spamerskich linków – ocenia Tomasz Wieliczko z firmy Xann Solutions. – Warto zauważyć, że dzięki mechanizmom, jakie mają pojawić się w X-Google, sporo zyskają witryny, które potrafią zyskać popularność u tysięcy internautów równocześnie. To intuicyjnie oczywiste rozwiązanie. O ile pozycjonery muszą cały czas pozyskiwać nowe linki, o tyle tylko prawdziwy entuzjazm osób odwiedzających stronę może sprawić, że w ciągu dnia zalinkuje do niej kilka tysięcy webmasterów. Tego nie zasymiluje żaden automatyczny system!

Koniec pewnej ery

Już teraz wiadomo, że coś się kończy na zawsze. Google zapowiedziało, że witryny, które w nowym silniku uzyskają słabe noty, będą z niego stopniowo wykluczane. Na początku otrzymają ostrzeżenie o zbyt małym zaangażowaniu odbiorców. Jeśli ich właściciele nie podejmą odpowiednich kroków, następnym etapem będzie całkowite usunięcie z rankingu.
Autor:
Black Cat Studio
ps. No wiadomo 1 kwietnia Prima Aprillis ale nigdy nic nie wiadomo 😉

Previous post

Jak linkować z SWL?

Next post

Druga młodość katalogów

Tomasz Wieliczko

Tomasz Wieliczko

11 komentarzy

 1. Danio
  1 kwietnia 2016 at 14:10 — Odpowiedz

  A więc mamy koniec SEO! Rosyjscy naukowcy w odróżnieniu do tych amerykańckich znają się na rzeczy – w końcu pierwsze miejsce w TOP 10 Spam Word zobowiązuje :D:D:D Gratuluję newsa

 2. 1 kwietnia 2016 at 14:16 — Odpowiedz

  „Najważniejsze postacie ze świata Black Hat SEO”
  – ciekawe kto ?!?!?
  Qlweb`y i tak zawsze będą miały moc, a precle z mieszarkami robić będą najlepszy content. ZAWSZE!
  😉 :p

 3. michal
  1 kwietnia 2016 at 14:22 — Odpowiedz

  dopóki nie przypomnisz sobie że dziś 1 kwietnia to przerażające, później zabawne :0 5 za poczucie humoru

 4. 1 kwietnia 2016 at 14:25 — Odpowiedz

  Gdy się dogadują Amerykanie z Rosjanami zaczyna się robić ciekawie 🙂

  • 1 kwietnia 2016 at 15:10 — Odpowiedz

   szczególnie w prima aprilis

 5. 1 kwietnia 2016 at 14:47 — Odpowiedz

  Przypominam, że dzisiaj jest 1. kwietnia, a co za tym idzie Prima Aprillis. Jest to już kolejna oszałamiająca wiadomość, na którą trafiłem dzisiejszego dnia, więc… Keep calm. Jutro jest nowy dzień 😉

 6. 1 kwietnia 2016 at 16:46 — Odpowiedz

  W Redmond to zdaje się siedziba M$ jest, a google w Mountain View? Czy się mylę?

 7. 1 kwietnia 2016 at 17:01 — Odpowiedz

  Śmiesznie śmiesznie, nie ma co 😉

 8. 1 kwietnia 2016 at 21:05 — Odpowiedz

  Trochę śmieszno, trochę straszno. Prawda?

 9. Krzysiek
  2 kwietnia 2016 at 11:57 — Odpowiedz

  ta, czekamy na update tego posta po 1 kwietnia …

 10. Angelika
  28 grudnia 2016 at 13:56 — Odpowiedz

  pożyjemy zobaczymy! Wydaje mi się że i nowy projekt od google zostanie szybko przerobiony i zejdzie na złą stronę mocy, jaką jest spam. Seo’wcy nie bać się! to tylko początek nowej ścieżki. Nowa era seo się zacznie, więcej kombinowania. Staram się szukać pozytywów w tym wszystkim.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *