Szkolenia

Krajowy Fundusz Szkoleniowy sfinansuje szkolenia w twojej firmie

Szkolenia dla pracowników i pracodawców, za które nie trzeba płacić. Brzmi jak bajka, prawda? Jednak z Krajowym Funduszem Szkoleniowym ta bajka łatwo może stać się rzeczywistością.
W tym roku Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) zrezygnował z ograniczenia wiekowego w finansowaniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników i pracodawców. Oznacza to, że w końcu ze wsparcia Funduszu mogą korzystać nie tylko osoby w wieku 45+.

Czym jest KFS?

Działalność KFS finansowana jest ze środków Funduszu Pracy, a jego zadaniem jest wpieranie działań mających na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez kształcenie ustawiczne zarówno pracowników, jak i pracodawców. Wszystko to po to, by podnosić kompetencje zawodowe kadr i zwiększać ich konkurencyjność na rynku pracy.
Tyle definicji. A teraz do konkretów.

Kto może otrzymać finansowanie?

O dofinansowanie z KFS może ubiegać się każdy pracodawca, który zatrudnia przynajmniej jednego pracownika, a dofinansowanie może zostać udzielone na kształcenie zarówno pracownika, jak i samego przedsiębiorcy.
Dodatkowo, nie ma znaczenia ani rodzaj umowy o pracę, na którą zatrudniony jest pracownik korzystający z kształcenia wspieranego środkami KFS, ani wymiar godzin, czyli to, czy jest to praca na pełen czy część etatu.

Na co możesz otrzymać finansowanie?

W 2016 roku pracodawca może otrzymać środki na:

 • zawodowe kształcenie ustawiczne, czyli między innymi na szkolenia, kursy i studia podyplomowe związane z branżą lub zawodem, których celem jest uzyskanie, podniesienie lub uaktualnienie kompetencji,
 • wsparcie kształcenia zawodowego pracowników, którzy przez min. 15 lat wykonywali pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a równocześnie nie przysługuje im prawo do emerytury pomostowej,
 • wsparcie młodych, nowozatrudnionych pracowników na podstawie umów o refundacji części kosztów zatrudnienia bezrobotnych do 30 roku życia ( 150f ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Jaka jest wysokość finansowania?

Koszty kształcenia mogą zostać sfinansowane w 100 proc., jeśli z pomocy KFS korzysta mikroprzedsiębiorstwo. W przypadku pozostałych firm pracodawca musi pokryć 20 proc. kosztów kształcenia. Dodatkowo kwota wsparcia udzielonego na jednego pracownika w danym roku nie może przekroczyć 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Finansowanie szkoleń w firmie z KFS krok po kroku

Żeby otrzymać wsparcie finansowe na pokrycie kosztów kształcenia ustawicznego, pracodawca musi złożyć wniosek (w wersji papierowej lub elektronicznej) wraz z wymaganymi załącznikami w powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności.
Złożone wnioski powiatowe urzędy pracy będą rozpatrywać zgodnie z kolejnością ich wpływu, a przedsiębiorca o decyzji urzędu zostanie poinformowany w terminie do 30 dni od dnia złożenia wniosku.
szkolenieee

Jak wyglądają szkolenia i czego się dowiesz?

Szkolenie trwa cztery dni, a każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu związanemu z marketingiem internetowym – to w sumie 32 godziny szkoleniowe podzielone na cztery bloki tematyczne.
Ramowy plan szkolenia:

 1. Dzień pierwszy: Optymalizacja i usability stron
  • Dowiesz się, jakie czynniki on-site wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania, jak przeprowadzić audyt strony i jak połączyć potrzeby użytkowników z potrzebami robotów wyszukiwarek.
 2. Dzień drugi: Pozycjonowanie stron – White Hat i Black Hat SEO
  • Dowiesz się, jakie czynniki off-site wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania i jak wykorzystywać w pozycjonowaniu metody zgodne z wytycznymi Google; poznasz także metody wykorzystujące luki w algorytmie Google i dowiesz się, jak bronić się przed depozycjonowaniem.
 3. Dzień trzeci: Google AdWords i Google Analytics
  • Dowiesz się, jak wygląda struktura konta Google AdWords, jak tworzyć kampanie i strategie reklamowe oraz jak mierzyć skuteczność swoich działań; nauczysz się także wykorzystywać Google Analytics i jego możliwości analityczne w praktyce.
 4. Dzień czwarty: Content Marketing, Social Media i Buzz Marketing
  • Dowiesz się, co Content Marketing, Social Media i Buzz Marketing mają wspólnego z pozycjonowaniem i jak je wykorzystać do zwiększenia ruchu na stronie internetowej; nauczysz się obsługiwać reklamy na Facebooku, prowadzić profile w różnych mediach społecznościowych i mierzyć skuteczność swoich działań w Social Media; dowiesz się także, kiedy, co i gdzie publikować oraz jakich błędów unikać.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy firmą szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Prowadzimy cykliczne szkolenia z marketingu internetowego i pozycjonowania w ramach XannSEM. Nasze dane, które będą ci potrzebne przy składaniu wniosku, znajdziesz tutaj: RIS – Xann Internet Solutions.

Previous post

Ilu klientów obsłuży prawdziwy SEOwca ?

Next post

Jak stworzyć i wypromować sklep internetowy - e-commerce cz. I

Tomasz Wieliczko

Tomasz Wieliczko

3 komentarze

 1. ŁO
  4 lipca 2016 at 12:51 — Odpowiedz

  Czy mikroprzedsiębiorstwo może zatem pozyskać 100% dofinansowania za szkolenie, dla pracownika( firmy jednoosobowej) która wykonuje dla tego przedsiębiorstwa usługi w ramach umowy/kontraktu kilkuletniego ? I czy firma jednoosobowa która takie ew. szkolenie otrzyma od mikroprzedsiębiorstwa musi traktować jego pełną wartość jako przychód ?

 2. 3 października 2016 at 15:58 — Odpowiedz

  Jaki konkretnie ma to być wniosek? Można gdzieś pobrać gotową wersję elektroniczną?

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *