SEM

Już nie boje się filtra

Obecnie nie ma bezpiecznego sposobu na pozycjonowanie stron, właściwie można śmiało powiedzieć, że rynek ten zmienia się z każdym dniem i nie ma jednej sprawdzonej recepty dla domen, która spowoduje że będą znajdowały się na pierwszej stronie w wynikach Google niezmiennie przez cały okres pozycjonowania. W dobie algorytmów, każdy szuka idealnego rozwiązania dla pozycjonowanych domen, tylko co zrobić aby wilk był syty, a owca cała?

Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta ? najlepszym wyjściem jest zajmowanie wyników w topie na określoną frazę przez kilka pokrewnych domen, które tworzymy dla klienta. Chodzi o  stworzenie dla głównej strony internetowej tak zwanej strony satelity, jej struktura nie jest skomplikowana, a grafika oddaje charakter firmy, wszystko po to by użytkownik który wszedł na taką stronę nie miał wątpliwości, że dobrze trafił. Tworzenie nawet kilku domen dla klienta powoduje, że wyniki wyszukiwania będą okupowane przez jedną firmę, a jeżeli jedna ze stron przy kolejnym wprowadzeniu bądź aktualizacji algorytmu zostanie ukarana, bądź jej wyniki zwyczajnie się przetasują, w topie zostanie jeszcze jedna bądź kilka stron, które będą oddawały ruch na główną stronę klienta. Klient korzystający z usług SEO nie będzie stratny, nawet jeżeli jego główna domena ucierpi w wyniku wprowadzenia nowego algorytmu. Dzięki takiemu zastosowaniu można znacznie zwiększyć obroty w firmie, marka szybciej stanie się rozpoznawalna i użytkownicy częściej będą wracali na tą stronę.

Satelity w pozycjonowaniu stron
 

Jak powinna wyglądać strona satelita?

Strona satelita powinna zawierać w sobie najważniejsze informacje o firmie, posiadać dobrze rozbudowaną ofertę, aby nie wzbudzała żadnych wątpliwości u użytkowników którzy trafili na stronę. Dodatkowo na stronie powinny znajdować się dane kontaktowe, oraz przede wszystkim banery i zakładki które będą kierowały do określonych działów głównej strony pozycjonowanego klienta. Dzięki temu skutecznie oddajemy ruch najważniejszej z domen. Oczywiście od strony wizualnej strona satelita również powinna zachęcać do skorzystania z oferty, przede wszystkim satelity nie mogą odbiegać od kolorystyki strony klienta, każda z nich musi zawierać logo firmowe, wszystko po to by nie było żadnych wątpliwości co do wiarygodności strony. Treści na nową stronę powinny oczywiście być przeredagowane bądź napisane od nowa ? nie można doprowadzić do zduplikowania treści strony (duplikat content).

Jakie zalety dla klienta?

 
 • Zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo że główna strona wpadnie w filtr ponieważ satelity przejmują na siebie cały profil linków a oddają jedynie ruch
 • Więcej stron z ofertą oznacza, że więcej użytkowników trafi na ofertę klienta, co zwiększa zyski i przyśpiesza rozrój firmy
 • Zajmowanie w topie większej ilości wyników oznacza osłabienie pozycji konkurencji na rynku (nawet największych przedsiębiorstw)
 • Zwiększenie siły promocji marki
 • Stworzenie strony satelity to niskie koszty reklamy w porównaniu z tradycyjnymi formami jak prasa, TV, radio, ulotki czy też bilbordy

 

Dla klientów są to same plusy, dla firmy pozycjonującej zyski i kolejny zadowolony klient, który pozostawia swoją konkurencję daleko w tyle.

Dobrym przykładem jest test przeprowadzony przez Pawł Gontarek  (czytaj: seo.zgred.pl) na swoim blogu (http://seo.zgred.pl/co-dziala-co-nie-dziala-przy-pozycjonowaniu-po-pingwinach-innych-zwierzatkach-test-real-case-study-2316) gdzie pokazuje jak szybko można wy pozycjonować stronę przy użyciu SWL’a wtym wypadku e-weblink.com domenę „satelite” która to przekazuje przyfilowany ruch dla klienta

pozycjonowanie e-weblink

grafika: źródło seo.zgred.pl

Nawet jeżęli ta strona wpadnie w filtr to nie martwimy się zbytnio bo strona główna nie ucierpiała a możemy w miedzy czasie postawić kolejną i zacząć zabawę od nowa
 

 
Autor:

CEO
Xann Internet Solutions

Previous post

3 pytania które należy zadać firmie pozycjonującej

Next post

Jaki sklep internetowy

Tomasz Wieliczko

Tomasz Wieliczko

24 komentarze

 1. kmlody84
  25 października 2013 at 14:47 — Odpowiedz

  Ale żeby literówkę na Zgredzie zrobić… 🙂

 2. shih tzu
  25 października 2013 at 16:13 — Odpowiedz

  czyli teraz muszę zrobić 10 stron o shih tzu, które będą prowadziły do tego właściwego shih tzu 🙂

 3. Sławomir Borowy
  25 października 2013 at 15:40 — Odpowiedz

  Gontarek, nie Gondarek 😉

 4. rafi
  25 października 2013 at 17:41 — Odpowiedz

  I tak trzymajcie, lepiej zrobic 10 nowych satelit niz dyskusje na pio na 30 stron

 5. Ubiz
  25 października 2013 at 17:58 — Odpowiedz

  Idea dobra i przez wielu stosowana od dawna. Sensowna tylko przy pozycjonowaniu siebie lub profi klientów. Dla drobnicy nieopłacalna.

 6. 25 października 2013 at 16:01 — Odpowiedz

  Upsssss, poprawione 😉

 7. 25 października 2013 at 16:07 — Odpowiedz

  Największym problemem jest namówić do tego klienta. Bo „Panie! Inne firmy mówią, że top1 bez problemu!”.

 8. 25 października 2013 at 16:14 — Odpowiedz

  Ciekawy sposób, który obecnie również stosuje dla jednej ze stron mojego klienta. Przy okazji można sobie przetestować różne sposoby pozycjonowanie takie właśnie jak swle czy inne czarne techniki.

 9. 25 października 2013 at 16:15 — Odpowiedz

  Dla Klientów nie szczędzących na promocję w sieci jest to dość ciekawe rozwiazanie. Ew. w przypadku zdecydowanie mniejszych kosztów i zasobów czasowych, można by pokusić się o promowanie w ten sposób wizytówek w PF, zumi itd, traktując takie rozwiązanie jako tańszą alternatywę. Nie mniej jest to zamysł mocno odbiegający od tego wyzej.

 10. Autor (pole wymagane)
  25 października 2013 at 19:25 — Odpowiedz

  I właśnie tego typu rozwiązanie proponuje wszystkim klientom po 5 października

 11. 25 października 2013 at 19:00 — Odpowiedz

  Widzimy tą tendencje w naszym systemie. Co raz więcej pozycjonerów wybiera ten model (tworzą masowo satelitki) i dalej naparzają czym się da 🙂 co wleci to ich – co nie wleci robią z tego zapleczówki i pozycjonują nimi kolejne.
  Fajny artykuł chyba napiszę coś więcej o tym niebawem…

 12. tuszman
  26 października 2013 at 09:11 — Odpowiedz

  A czy konkurencja się do tego nie doczepi? Nie podkabluje? 🙂

 13. 28 października 2013 at 09:32 — Odpowiedz

  Bardzo pomocny artykuł. Myślę, że w dobie ostatnich aktualizacji warto wykorzystać ten sposób 🙂

 14. Mateusz Kozak
  12 listopada 2013 at 12:31 — Odpowiedz

  Pomysł dobry ale dla większych graczy, bo niestety postawienie 10 satelit i pakowanie w nie linkami to też generuje spory koszt, nie jest to rozwiązanie dla przeciętnego Kowalskiego.

 15. 14 listopada 2013 at 13:51 — Odpowiedz

  ciekawy art 😉 osobiście stosuję to od dawna, tylko trochę na innej zasadzie linkowanie satelit między soba z kolei tylko kilka prowadzi do głównej,

 16. Echo
  28 listopada 2013 at 16:13 — Odpowiedz

  w ten sposób kreujesz sieć. google jest w stanie wykrywać takie sieci nie tylko manualnie. także przez ip adresz i właśnie taki „podobny” design. przykro mi to powiedzieć, ale „pozycjonowanie” nie ma racji bytu. Linki powinni się zdobywać poprzez kreowanie własnego ciekwego contentu, który wiralnie się rozpryestrzeni po necie. i nie mówię tu o infografikach! wszystko co robi firma, także normalne kooperacje, normalne posty i artykuly, wlasny blog i wzmianki o zyciu firmy powinny w jakis sposob sprobowac zagwarantowac wzmianke na stronie zewnetrznej.
  Real company stuff brings you to link earning – polecam obejrzenie seo filmkow Matta Cuttsa i wielu innych SEO blogow (SEJ, SEL, Moz etc) mam nadzieje, ze to wreszcie wyciagnie polskie strony z epoki SEO-sredniowiecza

 17. 8 grudnia 2013 at 13:32 — Odpowiedz

  A jak to się ma np. do sklepów internetowych?

 18. 9 grudnia 2013 at 17:41 — Odpowiedz

  Wszystko idzie w kierunku że nowe domeny długo nie zobaczą topów 🙂 Sami do tego doprowadzą ludzie którzy chcą szybko zdobyć ruch na stronie.

 19. 16 stycznia 2014 at 10:51 — Odpowiedz

  Bardzo fajny artykuł. Dzięki!

 20. 16 stycznia 2014 at 10:52 — Odpowiedz

  A przy małych biznesach też jest to opłacalne?

 21. 17 stycznia 2014 at 12:35 — Odpowiedz

  A przy małych biznesach też jest to opłacalne?

 22. 16 lutego 2014 at 14:47 — Odpowiedz

  jak najbardziej, nie boisz się ze stronka wyleci i zostaniesz na sezon bez klientów z netu. Domeny są tanie, treść też

 23. 16 lutego 2014 at 14:58 — Odpowiedz

  Tymoteusz masz w pełni rację. Wydajesz mniejszą czy większą kasę na pozycjonowanie i albo dostajesz filtra, albo nie ma efektu (bo przecież nikt go zagwarantować nie może, nie mówiąc już o gwarancji trwałości efektu). Dla większości stron firmowych, blogowych czy for chyba lepiej jednak wychodzi typowa reklama. Masz reklamę, masz konkretne działanie i wymagasz efektu. Przy pozycjonowaniu to jak wizyta u Szamana – dużo magii i czarowania.

 24. 7 października 2016 at 15:30 — Odpowiedz

  czy to sprawdza się przy obecnym Pingwinie?

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *