Internet to największy na świecie dom handlowy w którym produkty dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, szybkość i łatwość zakupów na dobę trwa handel, dlatego moda na sklepy internetowe trwa i będzie się pogłębiać. Sklepy internetowe mają wiele atutów, których zwyczajny sklep nie jest w stanie przebić przede wszystkim są X razy tańsze przy starcie oraz eksploatacji to przekłada się na niskie marże i tańsze produkty aniżeli w sklepie stacjonarnym ale początki i brak doświadczenia w tym temacie są dla niektórych tragiczne w skutkach dlatego przy otwarciu sklepu internetowego należy się przygotować jak do otwarcia prawdziwego.
Już dziś nie wystarczy sama myśl chęci otworzenia e-sklepu i poszukania najtańszej platformy lub też darmowego rozwiązania, co w przyszłości zawsze skutkowało że tracimy czas na szukanie programisty i to co chwile innego gdzie po roku czy dwóch latach otrzymujemy odpowiedz że w kodzie jest taki burdel że nic się nie da z tym zrobić a poprzedni programiści już nie odpierają telefonów. Z perspektyw czasu w przyszłości okaże się że taniej było wydać pieniądze na platformę dedykowaną niż wieczne dzwonienie do programisty który nie odbiera telefonów.
Właściciela sklepu powinna interesować tylko sprzedaż a działania marketingowe typu promowanie strony w wynikach naturalnych i płatnych wyszukiwarek, innych stronach branżowych obsługa Socjal Media oraz projektowanie graficzne i budowa wizerunku sklepu te wszystkie czynności należy zlecić firmie lub firmom zewnętrznym. Tak naprawdę nasz sklep potrzebuje ludzi od:
- – usability stron internetowych
- – optymalizacjia sklepu pod kątem wyszukiwarek
- – SEO-copywriter (umiejętne tworzenie tekstów dla wyszukiwarek)
- – pozycjonowania strony
- – obsługi adwords i analityc
- – obsługi Socjal Media (FB,G+,Twitter,YouTube i innych serwisów społecznościowych)
- – oprogramowanie i rozbudowa sklepu
Oczywiście powyższe czynności również możemy robić sami w końcu Polacy to jedyny naród na całym świecie w którym wszyscy znają się na leczeniu ale jedynym sensownym rozwiązaniem i najbardziej bezpiecznym dla osoby prowadzącej swój sklep jest przede wszystkim podpisanie wieloletniej umowy na:
- – assistance programistyczny który zapewni nam nieustanne poprawne działanie oraz rozbudowę naszego sklepu internetowego
- – obsługę marketingu internetowego mając na uwadze powyższe pkt
Zlecenie powyższych elementów firmie lub firmą zewnętrznym jest tak naprawdę w dłuższej perspektywie czasowej większa oszczędnością niż otworzenie swojego pierwszego darmowego sklepu na darmowym skrypcie.
Na zakończenie polecam artykuł: Jak wybrać firmę tworzącą sklepy internetowe
5 Responses
Bardzo dobry artykuł, J już się sparzyłam dwa razy na darmowych sklepach, teraz mam podpisaną umowę z firmą i dużo problemów mi odpadło
Ale przyznacie, że prowadząc sklep samodzielnie można się bardzo wiele nauczyć. Na przykład dowiedzieć czego się tak naprawdę potrzebuje i czego wymagać od specjalistów, jakie są możliwości, itp. Człowiek, za którego wszystko zrobią eksperci, może w ogóle nie mieć praktycznego pojęcia o ich pracy. A przecież przedsiębiorca powinien znać się na wszystkim po trochu, prawda?
z mojej perspektywy najlepsze efekty daje połączenie płatnej platformy o otwartem (w miarę kodzie) z programistą (oczywiście rzetelnym i fachowm), który skroi sklep na wymiar, zatowruje i świadczy usuługi na wzór assistace
Ciekawy artykuł, byłoby dobrze gdyby wszyscy przedsiębiorcy wzięli sobie te rady do serca. W tej chwili niestety ciągle mamy całą masę amatorsko postawionych sklepów internetowych, które nie budzą zaufania klientów, w większości przypadków pewnie słusznie.
Niestety wielu Klientów, chcących otworzyć sklep w internecie nie słucha tych rad. Od początku jak został opublikowany ten artykuł oraz pokrewne do niego, kieruje klientów na stronę seoparty aby przeczytali artykuł Tomka i wiedzieli co i jak….
No i dochodzi do rozmowy…
Po prostu większość chce mieć sklep internetowy, od razu prosperujący w necie na 200%, samosprzedający, żeby nie angażować się a pić kawkę na tarasie, rozreklamowany i wypozycjonowany jak allegro lub amazon za 1000 do 1500 zł…(..ależ Proszę Pana to przecież miesięczna pensja..) i tak to się kończy. Niemniej nie szkoda mi firm z takim podejściem. Oni i tak biznesu nie zrobią a przynajmniej odpadną z serpów i nie będą zaśmiecali wyników