Content MarketingSEM

Jak content marketing to tylko na swojej stronie

Jeszcze nie tak dawno większość ludzi a także Google nie widziała różnicy pomiędzy SEO a pozycjonowaniem. O czym pisałem tutaj: SEO i pozycjonowanie to prawie to samo I tak też jest tematem content marketing mylącym często z Inbound Marketing. Czym jest tak naprawdę content marketing o którym w ostatnim czasie tak jest głośno? Z definicji jaka jest zawarta w Wikipedii wynika.
 

Content marketing, czyli tzw. marketing treści, to strategia polegająca na pozyskiwaniu potencjalnych klientów poprzez publikowanie atrakcyjnych i przydatnych treści, które zainteresują ściśle sprecyzowaną grupę odbiorców

źródło: wikipedia

 
Jak się można domyśleć z definicji marketing treści ma za zadanie pozyskać nam grupę grupę odbiorców/klientów/fanów, zwiększyć świadomość  naszej marki. Można go uprawiać poprzez publikację artykułów na innych stronach co ma atut w link building przy pozyskaniu „dobrych” linków pod warunkiem że nie mają parametru rel=nofollow i jest tak naprawdę Inbound Marketing.

Ja jednak polecam budowanie strategi content marketingu w obrębie swojej domeny tj. www.twoja_domena.pl/blog/  , www.twoja_domena.pl/artykuly/ . Takie rozwianie ma bardzo mocne atuty w SEO bezpośrednio przekładające się na pozycje w Google. Publikowanie ciekawych, popularnych wśród internautów artykułów, sprzyja budowaniu naturalnych linków nie tylko z social media (Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube itp.)

share-sm

ale z innych stron/blogow/for prowadzących do danej strony, a tym samym, znacznie zwiększa jej wiarygodność i pozycję w wynikach wyszukiwania. Raczej każdy z branży SEO/SEM zna powiedzenie „Content is King” czyli pisz tak cudowne treści żeby wszyscy do nich linkowali.

najciekawsze_artykuly

źródło: http://www.lexy.com.pl/blog/najciekawsze-wpisy-2014-cz-2.html

Nie muszę tu dodawać że na tym stwierdzeniu opiera się główny algorytm Google czyli Page Rank.

Czyli jak uprawiać Content Marketing to tylko na swojej stronie  a bedzie to miała bezpośrednie przełożenie na pozycje i ruch a co za tym idzie wzrost i popularność marki

Previous post

Google obniża już strony niemobilne

Next post

Unikalne opisy produktów to mit

Tomasz Wieliczko

Tomasz Wieliczko

11 komentarzy

 1. Kamil Naja
  31 stycznia 2015 at 15:53 — Odpowiedz

  A co z wpisami gościnnymi, na przykład na znanym blogu, który ma znacznie więcej wejść, niż nasza strona? Nie wymaga to dużo wysiłku, a zawsze ktoś zobaczy, kto napisał interesującego posta i wejdzie na naszą stronę. Nie chodzi tylko o linki.

  • 31 stycznia 2015 at 15:57 — Odpowiedz

   Nikt tu nie mówi żeby nie robić wpisów gościnnych, owszem jak najbardziej tak tylko robić je w ten sposób żeby faktycznie przekierowywały ruch jeśli nie chodzi o linki do pozycjonowania

 2. 31 stycznia 2015 at 18:11 — Odpowiedz

  „Czyli jak uprawiać Content Marketing to tylko na swojej stronie” – czemu tylko na swojej stronie?
  Uważam, że docieranie do użytkowników poprzez zewnętrzne kanały, w większości wypadków będzie nam dawało większy zasięg. Oczywiście nie mam tu na myśli działanie typu: „wszędzie, byle gdzie, byle jak…”

 3. 31 stycznia 2015 at 22:26 — Odpowiedz

  Wg mnie należy łączyć jedno z drugim czyli zarówno np. blogowanie na własnej stronie + zamieszczanie dobrej jakości artykułów na mocnych portalach z linkiem do pozycjonowanej strony.

 4. 31 stycznia 2015 at 22:39 — Odpowiedz

  Działanie tego typu zyskują na znaczeniu, dobry tematyczny tekst to podstawa

 5. 2 lutego 2015 at 11:46 — Odpowiedz

  Jak to zawsze bywa, są plusy i minusy takiej strategii. Jeśli będziemy publikować artykuły na własnym blogu, a on nie będzie popularny, to do nikogo nie trafimy. Artykuły gościnne mogą nam zapewnić dotarcie do nowej grupy odbiorców.

 6. 3 lutego 2015 at 17:09 — Odpowiedz

  Najlepszym sposobem na tworzeniu jest blog, który przy okazji buduje pozycję eksperta.

 7. 5 lutego 2015 at 13:11 — Odpowiedz

  page rank zaczyna przestawać mieć tak wielkie znaczenie jak przedtem, według mnie, trust rank google bierze bardziej pod uwagę oraz to czy działamy z swl-ami czy nie.

  • 8 lutego 2015 at 08:46 — Odpowiedz

   a jak niby Google rozpoznaje SWL’e ???

 8. 22 maja 2015 at 14:57 — Odpowiedz

  Ja sam w kwestii budowania contentu serwisu wykorzystuje bloga.

 9. 14 września 2016 at 07:35 — Odpowiedz

  Też tak myślę. Strona wtedy się umocni, jak treści znajdą się w zakresie domeny. Zawsze można bloga prowadzić na swojej domenie i tyle. Będzie też wyglądało bardziej profesjonalnie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *