Newsy

Blokowanie domen w SWL prawda czy mit?

Blokowanie domeny w systemie wymiany linków służy lub właściwie miało służyć do uniemożliwienia osobom trzecim do linkowania domeny i mogło by się wydawać że w jakimś stopniu spełnia to zadanie ale jedynie prawdziwe w tym stwierdzeniu jest sformowanie „wydaje się”.

W wyniku ostatniej dość gorącej dyskusji jaka została wywołana na FB  na grupie seowcy oraz na G+ zaraz po opublikowaniu informacji ze e-weblink.com od 1 sierpnia nie będzie blokował domen wypada wyjaśnić parę wątpliwości.

Czy jest możliwe zablokowanie linkowania do domeny w SWL?

Na dzień dzisiejszy w niektórych tak, nie będę tutaj wymieniał które z wymienionych systemów (linkme.pl,livelink.pl,linksystem.org,linkorn.pl,statlink.pl,gotlink.pl,seomatik.pl,e-weblink.com,link-link.pl,seo.net.pl i itd.) mają taką możliwość ale osoby zainteresowane tematem mogą sobie to osobiście sprawdzić  jedynie zaznaczam że tylko w niektórych jest to możliwe. Więc nasuwa się oczywiste pytanie: Po co blokować w jednym czy w dwóch skoro i tak można linkować w pozostałych?
Jeżeli już ktoś się jednak uprze że nie życzy sobie linkowania z np z seo.net.pl i domena zostanie zablokowana to i tak  istnieje proste obejście tego procederu poprzez wykup domeny regionalnej na fikcyjne dane postawienie na niej kopi serwisu i linkowaniu tego serwisu z XR, SWL czy też innego automatu, a po przeidexowaniu i zaindexowaniu robimy 301 na zablokowaną domenę w systemie, wersja dla leniwych to przekierowanie linkowanej regionalki bezpośrednio na zablokowaną domenę.  Wyżej opisany sposób pokazuje że blkowanie domeny w jednym czy dwóch SWL,ach  to jedynie  złudne nadzieje.

Czy można otrzymać dane osoby linkującej?

Nie można otrzymać takich danych z wiadomych powodów (ochrona danych osobowych) i wątpię żeby właściciele SWL takie dane udostępniali, jednak jeżeli już ktoś faktycznie przeprowadza tzw. „atak” na domenę to raczej należy myśleć że będzie rozwinięty umysłowo i używa fikcyjnych danych namiarowych na siebie.  Więc pozyskanie loginu Marian55 i adresu @wp.pl  i tak nic nie daje.

ps. musze dopisać bo pojawiają się sygnały o tym że policja może dobyć IP , no jeżeli użyjemy starera za 5zł z np Pleya to ustalenie IP jedynie pokaże śmietnik do którego wyrzuciliśmy kartę, wydaje mi się że osoby chcące kogoś „atakować”  są bardziej inteligentniejsze niż logowanie się ze swojego stałego IP

Czy można prawnie zablokować linkowanie do domeny?

Można o ile jest ona linkowana frazami obraźliwymi lub podciągniętymi pod nieczuciową konkrecje, w innym wypadku absolutnie nie, jeżeli linkujemy kogoś linkiem typu: „zobacz tu” „ciekawa treść” „zapraszamy” czy też  co ostanio jest w modzie „czytaj więcej” żadna siła i żaden prawnik nie zabukuje działania, i straszenie w takim wypadku prawnikami to strata czasu. Należy tutaj wspomnieć że google jak samo twierdzi bierze pod uwagę 200 czynników przy rankingowaniu strony wiec ten jeden czynnik jakim są BL wydaje się mieć  tutaj marginalne znaczenie.

Czy faktycznie można de pozycjonować stronę SWL ?

Gdyby de-pozycjonowanie SWL,em było takie proste to pewnie w Google na dzień dzisiejszy panował by chaos, sam proces de-pozycjonowania stron jest o wiele bardziej trudniejszy i czasochłonny jak by to miało się wydawać pokemonom i pieniaczom i wbrew ich oczekiwaniom sam SWL lub w wszystkie w kupie nie pomogą, bardziej XR tutaj ma coś do powiedzenia ale nie mniej nie zamierzam tego procesu opisywać, wydaje się że jeżeli już ktoś zajmuje się depozycjonowaniem stron to zablokowanie domeny w SWL nie jest dla niego żadną przeszkodą.

Moja rada na koniec, jeżeli będziecie bardziej myśleć i skupiać się na  naturalnym profilu linków to wówczas nie musicie się obawiać że ktoś wam zaszkodzi w końcu od czegoś jest Disavow Links Tool który skutecznie rozwiązuje sprawę.

Dla tych co nie wiedzą o depozycjonowaniu co z czym a sieją panikę odsyłam tu http://www.rabinek.pl/negatywne-seo/

Autor:

CEO
Xann Internet Solutions

Previous post

3 pytania które należy zadać firmie tworzącej strony internetowe

Next post

3 pytania które należy zadać firmie pozycjonującej

Tomasz Wieliczko

Tomasz Wieliczko

9 komentarzy

 1. sbart
  8 lipca 2013 at 13:53 — Odpowiedz

  Xann miej jaja i powiedz prawdę że robicie to dla kasy:) bo tłumaczenia trochę mętne:)

 2. Szaaaaa
  8 lipca 2013 at 13:54 — Odpowiedz

  Więc pozyskanie loginu Marian55 i adresu @wp.pl i tak nic nie daje.
  Tak tylko myślisz. Ktoś się na te dane logował w wp.pl i wp już takie informacje ma. Adres IP czyni cuda 🙂

 3. Szaaaaa
  8 lipca 2013 at 14:09 — Odpowiedz

  Więc pozyskanie loginu Marian55 i adresu @wp.pl i tak nic nie daje.
  Tak tylko myślisz. Ktoś się na te dane logował w wp.pl i wp już takie informacje ma. Adres IP czyni cuda 🙂

 4. Seodopalacz
  8 lipca 2013 at 14:38 — Odpowiedz

  Ale brednie szczególnie ten przedostatni punkt.
  Gratuluje twórczości.

 5. 8 lipca 2013 at 15:04 — Odpowiedz

  Blokowanie domen było przydatne, bo czasem klienci sami odkrywają SWLe i postanawiają pomóc w pozycjonowaniu na własną rękę 😉
  A tak poważnie, to depozycjonowanie nie polega tylko na linkowaniu. Kto ma trochę oleju i doświadczenia w SEO powinien to wiedzieć. Żeby SKUTECZNIE coś zdepozycjonować, potrzeba więcej działań niż tylko walenia linkami. Ale szczegóły to już niech nie wychodzą na publikę bo po co 🙂

 6. 9 lipca 2013 at 07:41 — Odpowiedz

  przecież logować się można z komórki a starter kosztuje 5 zł, i co komu z takiego IP?

 7. Łukasz
  9 lipca 2013 at 08:35 — Odpowiedz

  Faktycznie śmieszne tłumaczenie.
  „Usuwamy bo i tak da się obejść to zabezpieczenie”
  Zamknięty samochód z alarmem też może zostać skradziony, ale mimo wszystko większość osób z tego korzysta – włącza alarm, zamyka samochód na kluczyk.

 8. margos
  17 lipca 2013 at 10:48 — Odpowiedz

  Czy Ty wierzysz w to co napisałeś? 😉
  „Moja rada na koniec, jeżeli będziecie bardziej myśleć i skupiać się na naturalnym profilu linków to wówczas nie musicie się obawiać że ktoś wam zaszkodzi w końcu od czegoś jest Disavow Links Tool który skutecznie rozwiązuje sprawę.”
  Bo chyba nie…

 9. 23 lipca 2013 at 20:47 — Odpowiedz

  Najlepszy fragment to ,, ustalenie IP jedynie pokaże śmietnik do którego wyrzuciliśmy kartę ‚ 🙂
  Fakt zablokujesz jedno a z 20 możliwości nadal jest 🙂 Zamiast zajmować się tego typu rzeczami, lepiej poświęcić czas na budowę profilu linków dla swojej strony.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *