Newsy

Atak na Pirozka okazał się skuteczny

Strona która skutecznie się opierała wszelkim algorytmom typu Pingwin i Panda nie przetrwała dziurawej skórki na WordPress.
O pirozku było głośno ponad rok temu jak odparł atak algorytmu Panda o czym pisaliśmy w artykule Panda kontra adwokat katowice jego pozycja na rynku od lat była niezachwiana mimo wszelkich przeciwności aż do niedawna, kiedy to została wymieniony silnik strony na dziurawego WordPressa

Skutki i efekty:

Skutki tego są porażające i depresyjne, skończyła się epoka rządów pirozka w Top3
monitoring pozycji pirozek
 
A efekty ataku widać w Google:
 

Previous post

Jaki to jest wartościowy content?

Next post

Google Analytics podaje dane szacunkowe

Tomasz Wieliczko

Tomasz Wieliczko

4 komentarze

 1. 22 grudnia 2015 at 16:30 — Odpowiedz

  Brak aktualizacji WordPress-a to problem powszechny wśród małych i średnich firm. Minie kwartał i piękna, nowa, responsywna strona, która była obiektem zachwytu i westchnień przy odbiorze, jeżeli nie była aktualizowana – jest zazwyczaj narażona na atak. Klienci często nawet nie mają pojęcia, że ich serwisy, oparte o open source’owe skrypty jakim jest WP wymagają stałej aktualizacji motywu, pluginów i plików core WP.

  • damador
   5 stycznia 2016 at 15:21 — Odpowiedz

   Nie tylko opensource obrywaja – kaurat to kwestia braku podstawowych zabezpieczen czy aktualizacji – taki sa mechanizm jest i na platnych crmach

 2. 23 grudnia 2015 at 19:16 — Odpowiedz

  Strona która skutecznie się opierała wszelkim algorytmom typu Pingwin i Panda nie przetrwała dziurawej skórki na WordPress.

  Może nie motyw a któraś z wtyczek od motywu, użytkują DIVI a ten wspomaga się kilkoma większymi wtyczkami. Z tego co widzę od 5 wydań nie aktualizowali motywu, który użytkują. Więc i aktualizacje wtyczek zapewne olane.
  Także do następnego wpisu o pierozku 😉

 3. […] pisałem o ataku na Pirozka  i wyrządzonych szkodach a dziś pokaże jak jest […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *